Co nabízíme

Stavíme slaměné domy.

Navrhneme váš moderní i organický slaměnný dům s vysokým standardem kvalitně provedeného, ekologického a zdravého  bydlení. Využíváme technologie i tradiční řemeslo, bez plastů, lepidel či syntetických látek.

Poskytujeme poradenství.  Podporu na svépomocné stavbě. Uspořádáme workshop na vaší stavbě. Realizujeme slaměné zdí s omítkami z místní hlíny či vápna.  Zateplění slaměnými balíky. Dodáváme kompletní řešení a dům na klíč.

Slaměnné domy s dřevěnou konstrukcí

 

Stavba slaměných zdí

Postavíme pro vás nebo s vámi slaměné zdi vašeho nového domu. Máte už předběžný návrh vaší dřevostavby? Po konzultaci, jeho přizpůsobní a zrealizovaní základů a nosné konstrukce, s vámi postavíme obvodové i vnitřní slaměnné zdí, zrealizujeme izolaci střechy. Můžeme také osadit okna a zrealizovat vnitřní a vnější omítky. Případně izolovat podlahu.

Práce na slámě může probíhat buď výhradně prostřednictvím naší firmy, nebo formou školení/workshopu, kdy budeme pracovat s vámi, případně s dalšími dobrovolníky, a naučíme vás jak pracovat se slámou, jak dělat hliněné omítky a jak řešit specifické detaily. Tímto způsobem může být práce značně rychlejší i levnější, a to při zachování profesionální kvality, která je většinou prvo-stavitelům nedostupná (chybí).

Konzultace

Chystáte se stavět dům? Hnízdo prá vás a vaši rodinu, kde se vždy budete cítit dobře? Není lepší volba než dům slaměný! Nabízíme konzultace, při kterých se podíváme na vaše plány a vymyslíme způsob, jak nejlépe využít slámu, implementovat slaměné zdi do vašeho projektu.

Nemáme zatím tým projektantů, který by mohl navrhnout celou stavbu od základů po střechu. Proto je pro nás nejlepší, sednost si nad plánem vašeho domu a implementovat řešení slaměných zdí, izolací, omítek a dalších přírodních materiálů do vašeho návrhu. Ideální je pro nás také spolupracovat s vašim architektem či stavebním inženýrem a společně najít individuální řešení na základě naší odzkoušené praxe a našich vědomostí o práci se slámou. Tak, aby byla realizace vašeho projektu co nejsnazší a nejefektivnější.

Sláma není extrémně choulostivý materiál ale ke správnému provedení projektu, tak aby bylo zamezeno přístupu vlhosti, ve stěně nekondenzovala voda, byla maximálně využita izolační kapacita materiálu, přitom aby byla zeď difuzně otevřené ale vzduchotěsná. Je třeba postupovat podle určitých pravidel a ty uplatňovat i na nejmenší detaily.

 

Zateplení stávajícího domu

Sláma či slaměný balíky můžou sloužit také jaké jako přírodní izlolace stávajícího domu. Cenově izolace slámou výjde srovnatelně jako izolace polystyrenem. Nabízí různé varianty provedení, včetně variant provedení povrchů. Efektivní tloušťka pak začíná už na 15 cm. Realizace zateplní může proběhnout opět formou workshopu, je třeba mít na paměti že je časově náročnější než zateplování polystyrenem, zato však ekologická.

Provedení vnitřních hliněných omítek

Chcete ve svém domě zdravě dýchat? Pořiď te si medvídka mívala! Tedy vlastně hliněné omítky. Hliněné omítky jsou difusně otevřené – tedy propouští vzdušnou vlhkost, která je důležitá pro správnou funkci plic a tedy dobré dýchání, menší množství vlhkosti v sobě také vážou, takže fungují, i jako její rezervoár, neobsahují syntetické složky, jako některé konvenční omítky či barvy a v neposlední řadě fungují, jako tepelná masa. Tepelná masa, tedy jakýsi „akumulátor tepla“ který při tloužce vnitřní omítky až 5 cm zaručuje stabilní vnitřní teplotu, eliminuje větší výkyvy teplot přes noc, když netopíte. Hliněné omítky se také skvěle hodí do koupelen, protože do sebe „vsakují“ horkou vodní páru a zamezůjí tak efektu zamlženého zrcadla.

Hliněné omítky provádíme ve dvou až třech vrstvách. Základové, hrubé i finální, finální odstín je pak možno určit použitým pigmentem.

Podrobnější nabídka:

Konzultace

Slaměné domy s dřevěnou nosnou konstrukcí

Samonosné slaměné domy

Realizace slaměných izolací

Workshopy na vaší stavbě

Hliněné omítky

Vápenné omítky

Zateplení slámou/jinými přírodními materiály