Workshopy na vaší stavbě

Těžistěm na naší nabídky je profesionální lektorování zejména slaměných a hliněných workshopů na vaší stavbě.

Poté co společně naplánujeme optimální podobu konstrukce a skladbu stěn pro izolací slaměnými balíky a budou provedeny základy a tesařská konstrukce. Uspořádáme pro Vás, vaši rodinu, přátele či přihlášené dobrovolníky, sérii workshopů, kdy společně provedeme (a naučíme vás):

  • Balíkovaní – stavba slaměných zdí, vyplnění konstrukce slaměnými balíky, 100% výplnění děr, netěsností a atypických prostor v konstrukci, “oholení stěny”- příprava na omítání. Tuto službu nabízíme ve prvotřídní kvalitě, bezkonkurenční v ČR.
  • S provedním v homogení hustotě v celém objemu zdi. Tedy maximální eliminace tepelných mostů (!), eliminace možnosti konvekce a kondenzace vody ve skladbě, perfektní podklad pro následné omítání. Formou workshopu, který pro vás bude nezapomenutelným zážitkem z procesu stavby vašeho domu. 🙂   

 

  • Při prodloužení prvního workshopu nebo další (druhý) workshop. Přípravu stěn na omítáni, zajištění větro a vzduchotěsnosti stavby (nevětrotěsnost stěny způsobuje výrazný únik tepla z interiéru, až o polovinu snižuje účinnost izolace), výplň příček a jejich přípravu na omítání.
  • Přípravu na elektroinstalace (rozvod husích krků, přípravu na instalaci zásuvek)
  • Podle domluvy se zákazníkem instalaci oken, jejich větro/tepelnou izolaci, utěsnění.       
  • Třetí etapu je: Hliněný workshop: Provedení hrubých hliněných omítek z místní hlíny či připraveného mixu, pod vedením našich zkušených lektorů. Provedení je kvalitní, tak aby omítka splňovala požadavky na vzduchotěsnost, dostatečnou pevnost i estetická kritéria. V rámci tohoto workshopu se naučíte (i další účastníci), jak pracovat s hlínou z vlastního pozemku, jak jí získávat, zpracovávat, v jakých poměrech míchat a aplikovat v rámci jádrových omítek na různé povrchy.
  • Navazujíci realizace finálních omítek může být prováděna také v rámci workshopu nebo individuálně na zakázku.

Pokud máte zájem, abychom  s vámi spolupracovali na realizaci vašeho projektu kontaktujte nás prosím:  zde

Taky si můžete projít typy našich konstrukčních systémů. A naší další nabídku, například dodatečně tepelné izolace existujících staveb.